chemises سیستم قربانی مقابله افزارهای

chemises: سیستم قربانی مقابله افزارهای نیروی انتظامی بدافزارها نامه های الکترونیکی مجرمان سایبری

گت بلاگز اقتصادی بهبود تجارت فرامرزی کشور عزیزمان ایران در سال 2017

بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: شاخص تجارت فرامرزی کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۷ اصلاح یافته است‌.

بهبود تجارت فرامرزی کشور عزیزمان ایران در سال 2017

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: شاخص تجارت فرامرزی کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۷ اصلاح یافته هست؛ در واقع این عنوان در آخرین گزارش بانک جهانی در خصوص اصلاح فضای کسب و کار عنوان گردیده که بر اساس ۱۰ شاخص کوچکتر بررسی شده است است و یکی از آنها به شاخص تجارت فرامرزی تخصیص داده شده است دارد.

عبارات مهم : ایران
در بخشی از این گزارش آمده است: کشور جمهوری اسلامی ایران، روند صادرات و واردات را با اصلاح و گسترش خدمات ارائه شده است از طریق پنجره واحد تجاری، ساده تر ساخته هست؛ ضمن اینکه تازه ترین گزارش بانک جهانی در خصوص شاخص عملکرد لجستیک هم نشان می دهد، رتبه کشور عزیزمان ایران در این شاخص بین المللی ۲۳ پله افزایش کرده هست. این نخستین باری است که روند نزولی رتبه کشور عزیزمان ایران در رتبه بندی لجستیک کشور متوقف شده است و شاهد افزایش قابل توجهی در اصلاح عملکرد لجستیکی کشور عزیزمان ایران هستیم.

با توجه به اینکه کشور عزیزمان ایران در زیر شاخص کارایی فرآیندهای ترخیص کالا مشمول بر سرعت، سادگی و قابل آینده نگری بودن تشریفات اداری مثل فرآیندهای گمرکی، ۲۳ پله افزایش داشته، می تواند نشانگر موفقیت آمیز بودن اجرای پنجره واحد تجاری باشد؛ با این حال در گزارش اصلاح فضای کسب و کار (Doing Buisiness)و شاخص عملکردی لجستیک( LPI) بانک جهانی در خصوص فرآیندهای گمرکی شاهد ناهماهنگی هایی هستیم؛ به نحوی که تعداد اسناد مورد نیاز واردات و صادرات براساس نتیجه های پرسش نامه لجستیک با شاخص اصلاح فضای کسب و کار کاملا متفاوت بوده و تعداد اسناد مورد نیاز جهت ترخیص کالا ۶ فرم و تعداد اسناد مورد نیاز جهت صدور کالا ۵ فرم ذکر گردیده هست؛ در صورتیکه در گزارش Doing Business جهت واردات ۱۱ سند و جهت صادرات ۹ سند ذکر گردیده است.

همچنین وقت اعلام شده است جهت انجام تشریفات گمرکی براساس نتیجه های پرسش نامه لجستیک داخلی (LPI ) با شاخص تجارت فرامرزی متفاوت بوده و در این گزارش آمده هست؛ تنها ۳۹% از محموله ها ارزیابی فیزیکی می شوند و میانگین وقت بین ارائه و پذیرش گمرکی و اعلام ترخیص جهت واردات جهت محموله هایی که بازرسی فیزیکی می شوند ۴ روز و محموله هایی که بازرسی فیزیکی نمی شوند ۳ روز اعلام شده است است.

گزارش شاخص تجارت فرامرزی بانک جهانی به صورت هر سال در قالب اصلاح فضای کسب و کار و شاخص عملکردی لجستیک دوسالانه منتشر می شود؛ این گزارش می افزاید؛ گمرک در کشور عزیزمان ایران مسئول صدور مجوزهای ترخیص کالاهای صادراتی و وارداتی نیست و در این امر ۲۲ شرکت دخالت دارند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | تجارت | واردات | وارداتی | بانک جهانی | تجارت فرامرزی ایران | اخبار اقتصادی | روند واردات و صادرات ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog