chemises سیستم قربانی مقابله افزارهای

chemises: سیستم قربانی مقابله افزارهای نیروی انتظامی بدافزارها نامه های الکترونیکی مجرمان سایبری

گت بلاگز وب‌گردی بهترین وقت اهدای خون جهت روزه داران

سخنگوی شرکت انتقال خون کشور عزیزمان ایران با تاکید بر این که روزه داری درماه مبارک رمضان سلامتی روزه داران را به مخاطره نمی اندازد، خاطر نشان کرد: یک تا دو

بهترین وقت اهدای خون جهت روزه داران

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دکتر بشیر حاجی بیگی ضمن اشاره به این توصیه که وحشت بعضی مردم از اهدای خون در ماه مبارک رمضان، مبنای علمی ندارد، افزود: بهتر است از یک اهدا کننده خون بپرسید که بعد از اهدای خون در ماه مبارک رمضان، چه حس و حالی دارد. اهدای خون در این ماه عزیز نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند، بلکه باعث ایجاد نشاط معنوی در روح و جسم اهدا کنندگان خون نیز می شود.

عبارات مهم : ماه رمضان
وی ادامه داد: با این که ذخایر خونی مطلوبی در اختیار داریم، ولی حجم نیازمندی بیماران به خون و فرآورده های خونی مشخص نیست و هر چه میزان خون های دریافتی زیاد باشد، مشکلی در روند درمان بیماران نیازمند به تزریق خون ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی شرکت انتقال خون کشور عزیزمان ایران با بیان این که روزه داری، گرمای هوا و طولانی بودن روز، باعث کم کردن مراجعه مردم جهت اهدای خون در ماه رمضان می شود، اظهار داشت: در این ماه مبارک، اغلب مردم به دلایل مذهبی، اهدای خون را به شب های قدر موکول می کنند که حجم مراجعات مردمی در این شب ها، سه تا چهار برابر وقت های دیگر هست. از مردم عزیز خواهشمندیم این نیت خداپسندانه را به شب های قدر منحصر کرده و در طی شب های دیگر این ماه پر برکت، به مراکز اهدا خون مراجعه کنند تا علاوه بر زیاد کردن کیفیت فنی ارائه خدمات به وسیله همکاران انتقال خون، ارزش و کرامت مراجعان نیز به علت ازدحام ایجاد شده است دچار خدشه نشود.

حاجی بیگی همراه داشتن کارت ملی، داشتن ۱۸ سال تمام و وزن بالای ۵۰ کیلو را از شرایط اولیه اهدای خون برشمرد و عنوان کرد: در مراکز انتقال خون، دکتر مشاور اهدا کنندگان خون، با فرد اهدا کننده مشاوره کرده و بر حسب شرایط جسمی و تشخیص پزشکی، اقدام به خون گیری می کند.

وی عنوان کرد: در کل کشور، مراکز استانی انتقال خون بعد از صرف افطار و در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز مرکز اهدای خون واقع در خیابان وصال شیرازی همه روزه از ساعت هشت صبح تا ۱۲ شب، پذیرای اهدا کنندگان عزیز خون هست.

منبع:سلامت آنلاین

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ماه رمضان | اهدای خون | انتقال خون | اهدای خون | انتقال خون | ماه رمضان | روزه داران |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog